Halyna Nykolyshyn

Halyna je temperamentní, elegantní a stále se usmívající dáma. Když promluví, nezapře přízvukem svůj původ z Ukrajiny, ačkoliv už přes 20 let žije v naší zemi. Česká Republika se pro ni stala opravdovým domovem a postupně si zde plní své sny.

Už v dětství ji zajímala móda a maminčina líčidla, ale vyrůstala v rodině autoritativního otce, který rozhodl, že vystuduje střední průmyslovou školu strojní a následně vysokou školu ekonomickou. Až po přestěhování do Čech se mohla začít věnovat tomu, kam ji táhlo srdce. Po dvou letech intenzivního vzdělávání na různých seminářích přemluvila dvě spolužačky z kurzu, aby společně v roce 2 000 otevřely vlastní kosmetický salon v Plzni. Dlouhá léta ji bavilo ženy líčit, pečovat o jejich pleť, ale časem si začala uvědomovat, že vnější krása úzce souvisí s vnitřní krásou.

Jak se začal odvíjet tvůj příběh PROMĚNY DO KRÁSY, Halyno?

Pro mě byl zlomový konec roku 2016, kdy jsem přehodnotila svůj dosavadní život a celý loňský rok byl o hledání té pravé Halyny. Měla jsem velké štěstí, že jsem ji našla, pravdou však je, že jsem stále ještě v procesu hledání. Proto jsem odešla ze zavedeného salonu v centru Plzně. Potřebovala jsem se stáhnout do své vlastní energie a začít pečovat o ženy jinak. Pochopila jsem, že abychom byly krásné navenek, potřebujeme být krásné uvnitř. Naše tělo a mysl je jedna nádoba, jakýkoliv nepořádek nebo stagnace v naší mysli, se nám projeví navenek ve fyzické podobě např. jako akné, vrásky, kruhy pod očima, ochablost pleti, nadváhou nebo podváhou, kožním onemocněním a dalšími kosmetickými projevy ale i nemocemi. Děje se to, pokud žijeme v nesouladu sami se sebou, potom jsme naštvané na celý svět, mnohdy nemocné a vše tohle jsem zažila na vlastní kůži. Když jsem začala být vědomá své síly a svých možností, pochopila jsem, že mohu pomoci ostatním ženám na cestě k sebepoznání. Pouze sami sebe můžeme udělat šťastnými, nikdo jiný to za nás neudělá. A většinou to však očekáváme od druhých, od věcí, od událostí. Čekáme, že štěstí si nás najde zvenku.

Ze začátku pro mě byla velkou inspiraci paní Táňa Havlíčková, která rozdělila ženy do 8 stylů a krásně napasovala svou metodu na I-t´ing, což je stará čínská filozofie. Její metoda mě zaujala, a tak jsem se do ní ponořila. Ale nemám ráda škatulkování, každý jsme se narodili s nějakým úkolem a od dětství nás ovlivňují rodiče, škola, kamarádi, partneři, komunita, kde vyrůstáme a žijeme. Ze všech stran je na nás vyvíjen tlak: co vše musíme, jak máme vypadat, vystupovat, komunikovat a tak dále. Najednou plníme to, co se po nás vyžaduje.  A co my? Pochopila jsem, že je důležité sladit naše vnitřní vibrace s naším vnějším projevem. A s tím pomáhám ženám.

Co myslíš, že je největší problém vkusu a stylu českých žen?

Slovo problém nemám ráda, protože dokud to slovo nepoužijeme, tak žádný problém není. Vnímám, že ženy v 21.století jsou pod obrovským tlakem dokonalosti. Snaží se vypadat jako ženy z reklamy, z časopisů a televize. Soupeří spolu, chtějí se vyrovnat kamarádkám, snaží se být dokonalé ve všech směrech a ohledech. Chtějí být dokonalou matkou, manželkou, být super v práci a mít stejný plat jako muž, být skvělou kuchařkou, sportovkyní, umět jazyk, mít skvělé děti na skvělých kroužcích, chtějí vypadat stále mladě, bez vrásek, s plochým bříškem a s velkými prsy a s dlouhými řasami. Prostě podávat 100 % výkon ve všech směrech. Žena je v jednom kole a se ztrátou pojmu o čase ztrácí svou podstatu. Najednou neví, co se s ní děje a proč. Chce to takhle? Nebo se to líbí manželovi, nebo to vyžaduje šéf nebo okolí, či rodiče?

Co je potřeba změnit v myšlení, aby se ženy cítily sebejistě a měly se rády?

To je moc dobrá otázka. V prvé řadě je zapotřebí se rozhodnout, že skutečně změnu chci. Silné vlastní přesvědčení, že to nemůže jít takto dále. Dále je potřeba vlastní vůle a vytrvání v tomto odhodlání.   Je důležité nemalovat si nic růžově a v pravdě si přiznat, zda jsem nebo nejsem šťastná. A pokud nejsem šťastná, je třeba se zastavit, nadechnout a začít si víc uvědomovat sama sebe a své potřeby. A v dalším kroku je to nutnost vlastní aktivity a začít si své představy o životě plnit. Prostě jednat. Začít si postupně plnit svá přání a očekávání, nikoliv očekávání svého okolí.

Jak bys definovala ženskou krásu?

Ženská krása je velký pojem a pro každého je něčím jiným. Každá žena je jiná květina a každá nádherně kvete, pokud k tomu má správnou půdu, živiny, podmínky. Důležitá je ta pravá krása, která pramení ze spojení srdce, duše a našeho fyzického projevu. A s tím pomáhám na svých konzultacích všem ženám. Když vše sladíme, cítí se šťastné a naplněné.  Přirovnala bych to k tomu, když v běžném životě vidím zářící maminku se svým vysněným dítkem v náručí. Když je vše v souladu, maminka září a je nádherná. Spojila se svou podstatnou, niterným přáním být matkou. A ženská podstata už v dnešní době není jen o tom plodit děti. Máme mnohé další sny a přání. Když jednáme a oblékáme se v souladu se svými pocity, rozsvítíme se a záříme na dálku. Je to prostě nádhera.

Jaké nejnovější trendy nebo metody při své práci používáš?

Samozřejmě sleduji nejnovější trendy jak v kosmetice, tak i v módě, ale není to pro mě to nejdůležitější, protože když krása vychází zevnitř, z našeho srdce, tak se oblékáme podle svého citu a ne podle módních trendů a diktátu společnosti. Líčíme se a oblékáme podle toho, v čem se cítíme dobře jako ryba ve vodě. Každá má konzultace je jiná, vždy individuální, někdy více stylistická, jindy kosmeticko-terapeutické nebo jen terapeutická.  Vždy vycházím z aktuální potřeby mé klientky.  Z toho, co právě teď prožívá a potřebuje.  Zajímavé je, že hledání smyslu života, mé podstaty, mě zavedlo k mé celoživotní lásce, k módě. Na proměně účesů spolupracuji s Le Salon Papillon s.r.o. z Bezručovi ulice, kde pečují také o mé vlasy a jsem s jejich službami spokojená už dlouhá léta.

Co je tedy podstatou proměny a jak probíhá?

Proměna do krásy je o tom najít sama sebe, najít své pravé já, své touhy, vlastní pocity a potřeby. Není to nic, co ženy převzaly od maminky, od kamarádky nebo z časopisu. Na začátku je to hodně o tom, umět si po pravdě odpovědět pár klíčových otázek. Např.: jaké jsou moje záliby? Hledáme to, co ženy doopravdy baví, co mají rády, jaké jsou ve skutečnosti bez společenských masek a rolí, které po nich vyžaduje okolí a nasazujeme si je, abychom obstáli.

Když vše najdeme, tak vše ostatní už je pak velmi jednoduché. Je to takový rychlý průnik do duše a když ji odhalíme, projdou ženy kosmetickým ošetřením, aby věděly, jak o svou pleť pečovat. V druhém kroku nastoupí šikovné kadeřnice z Le Salon Papillon, které jim vykouzlí účesy, ve kterých se budou cítit sami sebou a budou ladit s jejich typem. A v neposlední řadě pomohu s výběrem správných kousků do šatníku, tak aby se ve svém projevu cítily co nejlépe. Pro nás ženy je oděv důležitý, protože podpoří naše sebevědomí. Když se budeme oblékat podle své podstaty, tak nás náš konkrétní styl a barvy podpoří v našem jednání. A naše osobnost může vyniknout a budeme na ostatní působit nádherně celistvě a zářit.

Napsat komentář