Petra Šroubková

Petra Šroubková je jogínka tělem i duší. Jóga je pro ni styl života, kterému se naplno oddala před šesti lety, kdy dala výpověď ze zaměstnání v korporátní firmě a od základu změnila svůj život. Nyní provozuje jógové studio FIT JÓGA PILATES Plzeň. Našla svou vlastní cestu a říká, že si užívá poznání, že vše, co chceme, leží skutečně na dosah. Stačí to jen uchopit. Nebojovat, přestat se bát a věřit si.

Petro, tak jak to přišlo, že jsi se začala věnovat józe?

Důvod byl prostý. Chtěla jsem vybočit ze zaběhnutých kolejí, zkusit něco nového a hlavně jsem se potřebovala zklidnit. Přiznávám, že jóga nebyla má láska na první pohled, ale aniž bych to tenkrát tušila, byl to krok, který časem naprosto změnil můj život.  Již několik let je jóga má radost. Nacházím v ní hluboký klid, rovnováhu a pravdu o tom, kdo skutečně jsem. Neustále mi nastavuje zrcadlo a učí mě poznávat sebe sama, respektovat se, naslouchat si a přijímat se takovou, jaká jsem.

Kde je tvé studio a kdo jej může navštívit?

Jóga je pro všechny bez rozdílu věku a pohlaví. Můžete se mnou a dalšími lektory cvičit na různých typech lekcí od začátečníků až po pokročilé a vybrat si styl, který vám bude vyhovovat. Mé studio je v centru Plzně na Palackého ulici, takže se sem pohodlně dostanete MHD a nebo se dá zaparkovat na nedalekém parkovišti. Lekce jsou otevřené veřejnosti, není potřeba si kurz předplácet dopředu, ani se hlásit předem. Prostě si vyberete z rozvrhu a přijdete si užít jógu. Také připravuji nejrůznější workshopy a semináře na které zvu zajímavé hosty.

Jak probíhají lekce ve FIT JÓGA STUDIU Plzeň?

Lekce u nás neprobíhají, spíše plynou. Vedu je intuitivně, s ohledem na skupinu. Využívám léčivé mudry (gesta rukou), pránájámu (směřování toku energie za pomoci dechu), zpíváme mantry, hodně meditujeme. I když přijdete na dynamickou Fit jógu nebo ashtangu, tyto části tam chybět nebudou. V rámci jógy nabízím také privátní lekce. Ty jsou skvělé pro začátečníky (skupiny i jednotlivce), nebo ty, kteří řeší nějaké zdravotní nebo pohybové omezení. Taková lekce je šitá přímo na míru. Probíhá buď ve studiu, nebo také jezdím ke klientům domů. Kromě jógy, jsem také certifikovaný léčitel I.stupně – Pranic Healing Mr.Choa Kok Sui. To je styl léčení, kdy využívám životní energii (pránu) k léčení těla, čištění aury a k harmonizaci čaker.  V neposlední řadě jsem také masérka – provádím indické masáže Champi, což je antistresová relaxační masáž s 1000letou tradicí, vycházející z ayurvédy.

Jaké byly Tvé podnikatelské začátky a kdo Ti s nimi nejvíce pomohl?

Začátky pro mě byly především osvobozující. Asi proto, že jsem si po 15ti letech práce pro velké firmy řekla dost a ze dne na den odešla a začala se věnovat józe. Nejprve škola jógy v Praze, která mě posunula ve vědění a touze poznávat dál, potom první lekce jógy v pronajatých sálech. Po 9 měsících přišla možnost mít své studio. Šla jsem do toho okamžitě, protože jsem cítila, že to tak má být a povedlo se! Studio prosperuje a je to místo, kam se lidé rádi vracejí. Je to můj druhý domov. Nejvíce mě na mé cestě podpořil můj muž Tomáš. Nejen, že studio našel, ale pomohl mi ho dovést do provozuschopné podoby. Je mi velkou oporou a jsem ráda, že ho mám.

Máš volný čas jen pro sebe? Pokud ano, jak jej trávíš?

Jóga pro mě není práce, i když mě živí. Svůj čas tedy nedělím na pracovní a volný. Když nejsem ve studiu, vychutnám si dobrý čaj v oblíbené čajovně, zajdu si na dortík nebo dobrý oběd, miluji koncerty v plzeňských klubech. Často mě můžete potkat uhánět po Plzni na koloběžce. Baví mě každodenní maličkosti, které, když si vychutnáte, vlastně maličkostmi přestávají být.

Kdybys měla neomezené možnosti, co bys udělala, jak bys je využila?

Vrátila bych člověka do přírody, aby si uvědomil, že je její součástí a že všechno na této Zemi tvoří jeden celek, že od toho celku nejsme odděleni, i když to tak většinou cítíme. Zkrátka, zpátky do lesů, udržovat oheň, obstarat si obživu, žít v souladu s moudrostí přírody, učit se od ní a starat se jeden o druhého. Protože to je smysl života: harmonie a láska.

Jaké další projekty chystáš?

Aktuálně připravuji na červen Festival Jógy Ramadas. Program a prostor je již hotový, dolaďují se už jen detaily jako je zvuk, partneři akce. A tak bych všechny ráda na Festival Ramadasa pozvala. Bude se konat 3.6.2018 v Plzni v Krašovská aktivity centru a zvládnou ho i úplní začátečníci. Přijďte si užít plynutí, radost a osvěžit si mysl a protáhnout tělo. Těším se na vás.

 

Napsat komentář